CEBORA Itálie


CEBORA S.pA. je rodinná firma ze severní Itálie, sídlící ve starobylém městě Bologna. Bologna je součástí průmyslového regionu Emilia Romagna, ve kterém jsou domovem i takové značky jako Fiat, Ferrari, Lamborghini, Ducati, Alenia Aeronautica, Iveco a mnoho dalších světoznámých firem. Průmyslem, vědou a tradicí prosycený region je tím nejlepším, čím Itálie vstupuje na kolbiště světového obchodu.


 

 

 

                                                                                                                    logo-cebora-enter.png

  

Historie stručně

 

  • Původní společnost s názvem CEB (Costruzioni Elettromeccaniche Bolognesi) založil v roce 1954 Emiliano Generali. CEB se od počátku zabývala vývojem a výrobou svařovacích strojů a nabíječek baterií. V roce 1963 byla sloučena s firmou ORA (Officina Ruote e Affini) do společnosti CEBORA.
  • V roce 1984 dosáhla společnost významného průlomu, když uvedla na trh přenosné stroje pro svařování metodou MIG/MAG. Jenoho typu stroje POCKET bylo vyrobeno přes milion kusů a prodávaly se do celého světa. Významný úspěch CEBORA zaznamenala v USA, kam vyváží velké objemy produkce dodnes. V roce 1986 uvedla firma na trh první plasmové řezací zařízení a tím byl položen základní kámen veleúspěšné cesty výzkumu, vývoje a výroby průmyslových plasmových řezaček.
  • Významným impulsem pro CEBORU byl rok 2000, kdy byla vytyčena strategie známá ve firmě jako "Next Generation 2000". Od té doby CEBORA zahájila útlum výroby malých strojů ve prospěch průmyslových řešení. Generátory pohánějící svářečky a řezačky jsou od té toby převáděny na invertorovou technologii nebo technologii Chopper. V roce 2005 byl ve spolupráci se špičkovými vědci z univerzity Bologna završen vývoj plasmového systému HQC, čímž se CEBORA zařadila mezi pět firem na světě, které původním výzkumem zvládly tuto nesnadnou technologii v průmyslovém měřítku.

 

 

Současnost a blízká budoucnost

 

  • Globalizace se dotkla i rodinné firmy CEBORA. Ta se v roce 2014 stala průmyslovým holdingem, který nyní sdružuje dceřiné firmy působící v průmyslovém oboru svařování a dělení kovů plasmou. Holding úspěšně čelí tlakům konkurence a daří se mu růst bez korporátní težkopádnosti a neschopnosti učinit ryché a účinné rozhodnutí.
  • V současné době pokračuje zaměření firmy na průmyslová řešení. 90% firemního obratu generují prodeje špičkových produktů, které jsou vyváženy do celého světa. Vyspělé digitalizované poloautomatické pulzní svářečky pro metody MAG, technicky vrcholné zvládnutí metody TIG, průmyslové řezací plasmové stroje HQC a nakonec svařování plasmou. To je CEBORA dnes.
  • CEBORA dnešních dnů je nadále typickou italskou rodinnou firmou, kde jsou majitelé v přátelském vztahu se střediskovými manažery a zaměstnanci odcházejí do důchodu po čtyřiceti letech práce pro firmu. Klidná, vřelá atmosféra se prolíná i do produktů firmy, na které je prostě spolehnutí.

 

 

 

                              kingstar.jpg