Zadejte kód

Rozšíření funkcionality o sadu pro TIG pulzní svařování

...Speciální SW sada pro rozšíření funkcionality svařovacího zdroje o TIG pulzní svařování. Umožňuje zdroj použít pro svařování metodou TIG DC a to i v pulsním režimu. Rozšíření obsahuje také pokročilé funkce XP, APC, nebo EVO START.

 

 

  • Funkce EVO START je vhodná pro zapálení oblouku v kombinaci s pulzním výkonem pro rychlé a naprosto klidné vytvoření lázně s okamžitou stabilizací svařovacího oblouku. Účelem této funkce je optimalizace spojení svařovaných ploch.
  • eXtra PULSE (XP) je funkce vysokofrekvenčního pulzního oblouku, která zajistí stabilní oblouk s hlubokým průvarem, vysokou intenzitou a koncentrací energie. Vhodné pro tenčí materiály, kde je očekáván malý tepelný přenos na svařovaný materiál. Možnost sladit nízkou frekvenci pulsů s funkcí XP, pro dosažení lepšího průvaru a rychlosti svařování i v malých a středních tloušťkách.
  • APC TIG - ACTIVE POWER CONTROL. Nový výkonný mikroprocesor, který umožňuje vyhodnotit a automaticky měnit parametry více než 100x za vteřinu. Tato funkce umožňuje, nezávisle na stavu elektrody a poloze hořáku, udržet konstantní napětí v oblouku. Tím je minimalizována a eliminována tvorba svarových defektů a tepelného ovlivnění svařovaného materiálu, nebo uvíznutí elektrody na materiálu. Svářečům se díky této funkci sníží nároky na přesnost při vedení hořáku a to i při udržení dokonalé intenzity oblouku, protože tato funkce umožňuje přizpůsobit oblouk podmínkám svařování pouhým pohybem hořáku.